Refund and Returns Policy

Kasutustingimused

1. Üldtingimused

1.1. Dagaith  e-pood müüb Dagaith OÜ poolt toodetavaid tooteid (edaspidi tooted).

1.2. Tingimused kehtivad õigussuhetele, mis tekivad kliendi (edaspidi klient) ja internetiaadressil www.dagaith.com asuva ostukeskkonna (edaspidi e-pood) omaniku Dagaith OÜ (edaspidi müüja) vahel seoses e-poest toodete ostmisega. Lisaks käesolevatele tingimustele reguleerivad e-poest toodete ostmisel tekkivaid õigussuhteid eesti vabariigis kehtivad õigusaktid.

1.3. Müüja võib muuta e-poe kasutustingimusi ja toodete ning teenuste hindasid. Müüja annab muudatustest teada internetileheküljel w www.dagaith.com. Tehingule rakendatakse tehingu toimumise hetkel kehtivaid tingimusi ja hindu.

1.4. Müüja andmed:

Dagaith OÜ

Kapi, Harju küla, Hiiumaa vald

Hiiumaa

92028

Registrikood 14831532

Telefon +358 407 779 225

Email: info@dagaith.com

2. Hinnad

2.1. Kõik e-poes kuvatavad hinnad on esitatud eurodes ja sisaldavad käibemaksu.

3. Tooted

3.1. E-poes kuvatavad tooted on reeglina laos olemas. Nimetatud toodete saadavust ei tagata, kuna see võib olla ekslik seoses võimalike tehniliste probleemidega programmides.

3.2. Juhul, kui klient esitab tellimuse, kuid ilmneb, et antud toode müüjal puudub, ei ole e-poel võimalik antud tellimust täita. Antud juhul tagastatakse kliendile kogu ostusumma kohe peale toote puudumise selgumist.

3.3. E-poes kuvatavad fotod toodetest on illustratiivse tähendusega ning võivad vähesel määral tahtmatult erineda toote tegelikust väljanägemisest.

4. Ostu sooritamine

4.1. Klient valib e-poes välja soovitud toote ning lisab selle ostukorvi, klikkides nupul “lisa korvi”.

4.2. Tellimuse vormistamiseks tuleb kliendil liikuda ostukorvi lehele. Menüüribal vajutada nuppu “vaata ostukorvi”.

4.3. Pärast nõutud andmete sisestamist  ja andmete õigsuse kontrollimist kinnitab klient tellimuse klikkides „esita tellimus“. Peale antud tegevust on tellimus kinnitatud ja müüjale edastatud.

4.4. Klient saab tasuda tellimuse eest koheselt internetipanga pangalingiga või sularahas kauba kättesaamisel.

4.4.1 tasudes toote eest koheselt internetipanga pangalingi vahendusel, peab klient kinnitama müüjale makse klikkides nupul  “tagasi kaupmehe juurde”.

4.5. Pärast toote eest tasumist saadab e-pood kliendi e-postile tellimuse kinnituse.

4.6. Klient kohustub tellimuse vormistamisel esitama tellimuse täitmiseks vajalikud, tõesed andmed.

4.7. Müüja ei vastuta tellimuse täitmisel kliendi poolt esitatud ebakorrektsetest andmetest tingitud täitmise võimatuse või mistahes sellest tulenevate tagajärgede eest.

4.8. Müüjal on õigus loobuda tellimuse täitmisest kui tekib kahtlus müüjale esitatud andmete õigsuses ja headele tavadele mittevastava käitumise puhul.

4.9. Kahtluse korral, et kauba saaja on noorem kui 18-aastane on kulleril õigus kontrollida kauba tellija isiklikku dokumenti. Kahtluse tõendamise korral vastutab Dagaith kauba tagastamise eest sama kullerteenuse abil.

5.0. Pakiautomaati kauba tellides väljastatakse kaup vaid ajavahemikus 10:00-22:00 ja id-kaardiga tuvastatud isikule, kes on täisealine.

5. Makseviisid

5.1. Tellimuste eest saab turvaliselt tasuda eesti pangalinkide abil (Swedbank, SEB, LHV, Luminor, Coop, Citadele, Revolut).

5.2. Makse teostamine toimub väljaspool e-poe keskkonda teenusepakkuja Montonio Finance OÜ turvalises maksekeskkonnas.

5.3. Müüjal puudub ligipääs kliendi pangaandmetele.

5.4. Dagaith OÜ on isikuandmete vastutav töötleja. Dagaith OÜ edastab maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötlejale Montonio Finance OÜ-s.

6. Kohaletoimetamine

6.1. Kliendil on võimalik valida erinevate toote kohaletoimetamise viiside vahel. Toote kohalejõudmine sõltub kliendi poolt valitud postiteenusest.

6.2. Valides kohaletoimetamise viisina Itella pakiautomaadi, jõuab toode kliendi poolt valitud pakiautomaati 5 tööpäeva jooksul arvates tellimuse kinnituse saatmisest kliendi e-posti aadressile.

Toote kohalejõudmisest pakiautomaati teavitatakse klienti sms teatega, mis sisaldab uksekoodi, pakiautomaadi asukohta, tagastuskoodi ning hoiutähtaja lõppu. Automaadid on avatud 24 tundi. Toodet hoitakse pakiautomaadis 7 kalendripäeva. Pärast nimetatud tähtaja lõppu saadetakse toode tagasi e-poele. Juhul kui klient ei lähe tootele järgi eelmainitud tähtaja jooksul, on klient kohustatud hüvitama korduva saatmisega seotud kulud.

6.3. Klient on kohustatud säilitama  punktis 7.2. Nimetatud sms teate kuni 14-päevase tagastusperioodi lõpuni. Kliendil on võimalik toode vajadusel ümber vahetada või tagastada, kasutades selleks samas sms-is olnud tagastuskoodi.

6.4. Valides kohaletoimetamise viisina kulleri, jõuab toode kliendi poolt valitud aadressile 5 tööpäeva jooksul arvates tellimuse kinnituse saatmisest kliendi e-posti aadressile. Kuller võtab kliendiga ühendust telefoni teel ning kooskõlastab kättetoimetamiseks sobiva aja.

6.5. Juhul, kui klient on tellimuse  vormistanud nädalavahetusel (ajavahemikul reedel pärast kella 13.00 kuni esmaspäeval kella 09.00-ni) või riigipühal, hakkab 5 tööpäeva tähtaeg kehtima nädalavahetusele või riigipühale järgneval esimesel tööpäeval kell 09.00.

6.6. Klient on kohustatud enne tellimuse vormistamist kontrollima esitatavate kontaktandmete õigsust, vältimaks viivitusi ja arusaamatusi toodete kohaletoimetamisel. Müüja ei vastuta toodete kohaletoimetamisel tekkinud viivituste ja arusaamatuste eest juhul, kui viivitus või arusaamatus on tingitud kliendi poolt tellimuse vormistamisel esitatud andmete ebatäpsusest või -õigsusest.

6.7. Juhul, kui toode ei jõua kliendini heas seisukorras ja kinnises pakendis, on klient kohustatud sellest e-poodi teavitama,  saates vastavasisulise kirja e-posti aadressile: info@dagaith.com või helistades +358 407 779 225.

7. Tellimuse tagastamine ja ümbervahetamine

7.1. Kliendil on õigus tellimusest põhjust avaldamata 14 päeva jooksul taganeda ja tellitud toode/tooted ümber vahetada või tagastada. Nimetatud 14 päevane tähtaeg algab alates hetkest, mil klient tellimuse kätte saab.

7.2. Toodete tagastamiseks/vahetamiseks tuleb müüjale esitada taganemisavaldus 14 päeva jooksul alates kauba kättesaamisest. Taganemisavaldust saab esitada järgnevalt:

• saates vabas vormis ühemõttelise e-kirja aadressile info@dagaith.com

Müüjale saabunud tagastusi aktsepteeritakse üksnes koos avaldusega.

7.3. Tarbija peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud logistikafirmale. Kauplejal on õigus keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni tarbija on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem.

7.4. Ümbervahetatav või tagastatav toode ei või olla kahjustunud või kasutusjälgedega, toode peab olema originaalpakendis ja toote küljes peavad olema kõik originaaletiketid.

7.5. Klient on kohustatud avama toote pakendi alati ettevaatlikult, seda kahjustamata. Kui pakendit ei ole võimalik avada seda rikkumata, ei ole toote tagastamine originaalpakendis nõutav.

7.6. Juhul, kui kohaletoimetamise viisiks oli valitud postkontor või kuller, saab tellimust ümber vahetada või tagastada, viies see vabalt valitud postkontorisse. Toote ümbervahetamiseks ja tagastamiseks on nõutav toote ostupakendil olev triipkood. Tagastamine postkontorist on tasuta ja tagastus jõuab e-poodi 3 tööpäeva jooksul. Toote kättesaamise kohta saadab e-pood kliendi e-postile kinnituse.

7.7. Ümbervahetamise korral saadab e-pood kliendile uue toote vahetult peale ümbervahetamisele kuuluva toote kättesaamist. Ümbervahetamisega seotud kulud kannab müüja.

7.8. Müüja tagastab kliendile ostusumma 14 päeva jooksul alates tagastamisavalduse saamisest. Tagastus toimub samale arvelduskontole, millelt klient tagastatava tellimuse eest tasus.

7.9. Tellimuse tagastamise korral tagastab müüja kliendile kogu lepingu alusel saadud summa, sealhulgas kliendi tasutud tellimuse kättetoimetamiskulu. Juhul, kui tellimus tagastatakse osaliselt ja tellimusele on lisandunud kättetoimetamiskulu, võib müüja tagastada kättetoimetamiskulu proportsionaalselt tagastatud toodete arvuga.

7.10. Tagasimakse laekub kliendi pangakontole hiljemalt järgmisel pangapäeval.

8. Pretensioonide esitamise kord

8.1. Müüdud toodetele kehtib võs §-s 218 lg-s 2 sätestatud 2-aastane pretensioonide esitamise tähtaeg.

8.2. Toote nõuetele mittevastavuse või puuduste ilmnemisel kohustub klient müüjat sellest teavitama koheselt, kuid mitte hiljem kui 2 kuu jooksul peale vea ilmnemist, saates ostja kontaktandmed, probleemi täpse kirjelduse ja ostutšeki numbri e-posti aadressile info@dagaith.com. Toote puuduse ilmnemisel palume koheselt lõpetada toote kasutamine.

8.3. Kõik pretensioonid vaadatakse läbi ja kliendiga võetakse ühendust esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui 15 päeva jooksul alates pretensiooni kättesaamisest.

8.4. Esimese kuue kuu jooksul asja üleandmisest kliendile eeldatakse, et puudus oli olemas juba asja üleandmise ajal. Vastava eelduse ümberlükkamine on ettevõtja kohustus. Pretensiooni esitamise korral kannab esimese kuue kuu jooksul asja üleandmisest kliendile asja parandamisega või asja asendamisega seotud kulud, eelkõige veo-, posti-, töö-, reisi- ja materjalikulud alati müüja (võs § 222 lg 4). Järgneva 1,5 aasta jooksul kannab vastavad kulud müüja üksnes juhul, kui pretensioon oli õigustatud.

8.5. Tarbijal on õigus nõuda müüjalt  toote ostuhinna alandamist või lepingu lõpetamist ja kauba eest raha tagasi nõuda, kui müüjal ei ole võimalik toodet parandada või asendada, toote parandamine või asendamine ebaõnnestub, müüja ei ole kauba puudust mõistliku aja jooksul kõrvaldanud, tarbijale on tekitatud põhjendamatuid ebamugavusi.

8.6. Tarbijal on võimalik kauba lepingutingimustele mittevastavuse korral tugineda seaduses sätestatud õiguskaitsevahenditele sh nõuda lepingu täitmist, alandada hinda, nõuda kahju hüvitamist ja leping üles öelda.

8.7. Toote lepingutingimustele mittevastavuse korral kannab toote parandamisega või toote asendamisega seotud kulud, eelkõige veo-, posti-, töö-, reisi- ja materjalikulud, müüja.

8.8. Müüja ei vastuta tellitud toodete mittesihipärasest kasutamisest tekkinud kahjude eest, samuti kohaletoimetamise viivituse eest, kui see on tingitud asjaoludest, mida müüja ei saanud mõjutada ja/või mis on tingitud temast mitteolenevast vääramatust jõust (force majeure).

8.9. Müüja ei hüvita kliendi tehtud kulutusi toote nõuetele mittevastavuse või puuduste korral ega vastuta nende eest, kui: toote väärtus on langenud/toode on kahjustunud kliendi süül, puudused on tekkinud toote mittesihtotstarbelise kasutamise, puudub ostu sooritamist tõendav dokument.

9. Vastutus

9.1. Müüja ja klient vastutavad teineteise ees käesolevate kasutustingimuste rikkumisega teisele poole tekitatud kahju eest eesti vabariigis kehtivates õigusaktides sätestatud juhtudel ja ulatuses.

9.2. Müüja vastutab toote müügihinna ulatuses.

9.3. Klient kohustub kasutama e-poe teenust üksnes seaduse ja heade tavadega kooskõlas olevatel eesmärkidel.

10. Kasutamistingimused ja nende muutmine

10.1. E-poes ostu sooritades nõustub klient e-poe kasutustingimustega ja kohustub neid täitma.

10.2. Müüja ja kliendi vahel jõustub müügileping alates tasumisele kuuluva ostusumma laekumisest müüja arvelduskontole.

10.3. Müüja võib muuta e-poe kasutustingimusi ja toodete hindasid. Teade muutuste kohta avaldatakse e-poe keskkonnas. Tehingule rakendatakse tehingu toimumise hetkel kehtivaid tingimusi ja hindu.

10.4. Müüjal on õigus loobuda tellimuse täitmisest kui tehnilise vea tõttu oli e-poes kuvatud  toote hind ekslik.

11. Muud tingimused

11.1. Kliendi ja müüja vahel tekkinud erimeelsused lahendatakse läbirääkimiste teel.

11.2. Kui müüja on keeldunud tarbija kaebust lahendamast või tarbija ei ole nõus müüja pakutud lahendusega ja leiab, et on rikutud tema õigusi või kahjustatud tema huve, võib tarbija esitada kaebuse tarbijakaebuste komisjonile tarbijakaitseameti kaudu või kohtule. Komisjoni pöördumine on tarbijale tasuta ning tehingu väärtus peab olema üle 20 euro. Tarbija võib esitada kaebuse ise või esindaja kaudu. Tarbijakaitse komisjoni andmed on toodud tarbijakaitseameti kodulehel, euroopa liidu liikmesriikides tekkivate probleemide lahendamiseks pöörduda euroopa liidu tarbijate nõustamiskeskusse.

12. Klienditugi

12.1. Klienditoe telefon on +358 407 779 225

12.2. Klienditoe e-posti aadress on info@dagaith.com.

12.3. Riiklikel pühadel on klienditugi suletud.